Twilight RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alacakaranlık RPG dünyası...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden ..

2 posters
YazarMesaj
Elizabeth Whitmore

Elizabeth Whitmore

Lakap : Anima Noir

Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden .. Empty
MesajKonu: Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden ..   Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden .. I_icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 8:56 pm

Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden .. N7785172996651149356ms1.th
------------------------------------------------------------------------------------------
CATAFALQUE ile 2 stüdyo albümü kaydeden Özge, yerli ve de yabancı bir fan kitlesine sahip. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında en iyi vokaller arasında gösterilen ÖZGE ÖZKAN 2005 yılında Japon bir internet sitesi tarafından en iyi bayan şarkıcı seçildi ve bu başarının ardından kendi solo çalışmalarını kaydetmeye karar verdi.

Tatlı-sert bir sese sahip olan bu bayanın Alternatif Goth Rock olarak tanımlanan ilk solo EP’si “IN YOUR HEART” ÖZGE ÖZKAN’ın piyanist karakterinden izler taşıyor. Çok yakında raflardaki yerini alacak olan albüm, temel olarak piano ağırlıklı grup müziği şeklinde düzenlenmiş 4 İngilizce ve 1 Türkçe şarkıdan oluşuyor.

ÖZGE ÖZKAN, küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duydu ve 12-18 yaşları arasında piyano eğitimi aldı. Sonrasında Klasik müzik ve Jazz üzerine yoğunlaşan ÖZGE ÖZKAN bu dönemde Bülent Ortaçgil, Ayşe Tütüncü ve Tolga Tüzün gibi isimler önderliğinde emsamble gruplarına katıldı. 2001 yılında Catafalque’ta şarkı söylemek üzere teklif aldı ve yerli, yabancı pek çok ünlü isimle aynı sahneyi paylaştı. İşitsel ve görsel olarak izleyiciyi etkileyen performansını solo projesinin performans grubuyla da izlemek mümkün olacak. Solo albümünde yine Catafalque albümlerinin prodüktörü ve de müzisyenleriyle çalışan ÖZGE ÖZKAN halen başarılı bir sinema bölümü öğrencisi olmaya devam ediyor.

Rock-Heavy Metal aşkın ilk olarak nerede nasıl doğdu?
12 yaşımda müzik eğitimi almaya başladığım zaman Wagner'den daha sert bir müzik dinlememiştim. Nasıl olduysa elime metal albümleri geçti. Bir süre sonra yerli bazı metal grupların da demolarını edinmeye başladım.
İlk satın aldığın albüm?
Sepultura - "Chaos A.D."
En son satın aldığın albüm?
Pradise Lost - "Host" (arşivi tamamlıyorum yavaş yavaş), Goldfrapp - "Seventh Tree"
İzlediğin konserler arasında en iyi 3 tanesi?
Slayer 1999
Muse 2002
Overkill 2005

En sevdiğin beş albüm?
Madder Mortem - "Desiderata"
Funeral - "Tragedies" (mütemadiyen ağlarım)
Slayer - "Seasons in the Abyss"
Theatre of Tragedy - "Aegis"
Aziza Mustafa Zadeh - "Dance of Fire"

Cenazende çalınmasını istediğin şarkı?
Bye Bye Baby - Bay City Rollers Razz
Düğününde çalmasını istediğin grup?
The Cure
Lisede kopya çekme yöntemin neydi?
Asla kopya çekmedim, herkes benden çekerdi. Hala kopya çekmiyorum ama kimse de benden çekemiyor. Nihaha!!!

Metallica mı, Iron Maiden mı?
Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal.Smile
Ozzy Osbourne mu, Ronnie James Dio mu?
Ozzy
En sevdiğin kitap?
Aslında çok sayıda sevdiğim kitabım var tekrar tekrar okuduğum, ama en ilginç bulduklarım herhalde:
"Bir Köpeğin Araştırmaları" - Kafka
"Yerleşik Düşünceler Sözlüğü" - Gustave Flaubert
"Bir Geyşanın Anıları" - Arthur Golden

Okuduğun dergiler?
Heavy Metal( hastasıyım), Metal Hammer (bakalım bu ay yine kimi pompalamışlar diye alıyorum), Glamour UK (bunu söylemese miydim acaba? Smile) ve her tür sinema dergisi
En sevdiğin beş film?
Das Kabinett des Doktor Caligari - Robert Wiene
Amadeus - Milos Forman
Spirited Away(tüm Miyazakiler aslında)
Big Fish - Tim Burton
The Wizard of Oz - Victor Fleming
Ve bütün Chaplinler!!!

En sevdiğin üç metal tişörtün?
Grup Tshirtü giymem. Ama 2001'den beri sakladığım bir tshirtüm var. 90 küsürden kalma Theatre of Tragedy - Velvet Darkness They Fear (Evet! O göğüsleri çıplak olan kapak:D )

En sevdiğin...
Gitarist: Gregor Mackintosh (çalışına değil de yazışına hayran olduğum gitaristleri severim genelde), Arın Baykurt Smile
Davulcu: Billy Cobham (davulun ilgimi çekmesini sağlayan ilk adam)
Vokalist: Brian Johnson (ezelden severim), Klaus Meine, Jonas Renkse, Agnete M. Kirkevaag, Sarah Brightman
Basçı: Jeroen Van Veen (çok naif adam )
Clara Adela Cullen

Clara Adela Cullen

Lakap : Ade

Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden .. Empty
MesajKonu: Geri: Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden ..   Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden .. I_icon_minitimePerş. Tem. 16, 2009 1:09 pm

vay canına paylaşım için teşekkürler yeni şeyler öğrendim Twisted Evil afro
http://www.hogwarts.rpg.do-talk.com

Özge Özkan Türkiye'nin en müthiş seslerinden ..
1 sayfadaki 1 sayfası